Debata ekspercka o zmianach klimatycznych odbędzie się 17 września 2022 w Sali Widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury w godzinach 13:00 – 15:00. Debatę przygotował zespół Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. Zapraszamy do uczestnictwa.

Gośćmi naszej debaty będą:

  • Marcin Popkiewicz – analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 r.
  • Szymon Bujalski – prowadzi profil „Dziennikarz dla klimatu”, który obserwuje 25 000 osób na Facebooku i ponad 50 000 osób na Instagramie. Współpracuje z kilkoma portalami, m.in. „Nauką o Klimacie”, „Interią” i „Ziemią na Rozdrożu”.
  • Areta Szpura – członek rady programowej Fundacja Client Earth Prawnicy dla Ziemi, aktywistka ekologiczna, propagatorka ruchu less waste, autorka książki „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”

Więcej o debacie: https://wawer.um.warszawa.pl/-/debata-ekologiczna

Po debacie w imieniu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zapraszamy na piknik ekologiczny.  Wśród atrakcji jarmark ekologiczny, warsztaty edukacyjne, zielarskie, DIY i kulinarne, stoiska edukacyjne, animacje dla dzieci. Po pikniku koncert zespołu Zakopower i Werwa Wawra oraz silent disco z najlepszymi DJami – Sam Karol, Karla Brumi i Kuba Kozak. Więcej o pikniku:

https://wawer.um.warszawa.pl/-/piknik-ekopower