Celem projektu było podniesienie poziomu świadomości społecznej wiedzy z zakresu korzyści wynikających z budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

W ramach projektu opracowano we współpracy z ekspertami Krajowej Agencji Poszanowania Energii (KAPE) poradnik. Internetowy poradnik, przygotowany w postaci dwudziestu bloków tematycznych, stanowi rozbudowaną bazę wiedzy, przydatną szczególnie osobom planującym zakup mieszkania lub budowę domu. Podstawę poradnika stanowiły teksty eksperckie, dostarczające fachowej i rzetelnej wiedzy na temat budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Tematyczne zagadnienia prezentowane były także w wizualnej i przystępnej dla użytkownika formie tj. multimedialnych prezentacji. Dopełnieniem każdej sekwencji poradnika były wywiady, mające na celu wyjaśnienie głównych aspektów problemowych towarzyszących danemu zagadnieniu. Wywiady skierowane były także do dotychczasowych czytelników portalu ChronmyKlimat.pl – ekspertów, pracowników naukowych, polityków i samorządowców. Poszczególne sekwencje poradnika promowane będą m.in. poprzez stronę projektu, dedykowane newslettery i informacje prasowe, kampanie internetowe oraz ulotki dystrybuowane w sieciach marketów budowlanych na terenie całej Polski. W nawiązaniu do każdego bloku tematycznego przeprowadzony został tematyczny konkurs, zachęcający uczestników do pogłębiania i utrwalania wiedzy zgromadzonej w poradniku. W ramach projektu przewidziano także stworzenie katalogu dobrych przykładów w zakresie energooszczędnego i pasywnego budownictwa. Najciekawsze energooszczędne i pasywne inwestycje w Polsce zostały zaprezentowane w formie reportaży, połączonych z foto-relacją.

Projekt trwał od kwietnia 2013 r. do grudnia 2014 r. Finansowany był ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

http://www.chronmyklimat.pl/projekty/energooszczedne-4-katy/poradnik