Portal ChrońmyKlimat.pl od 15 lat dostarcza swoim odbiorcom informacji na temat polityki klimatycznej i szeroko rozumianej ochrony środowiska. Został on stworzony z myślą o tym, aby wspierać pozarządowe organizacje ekologiczne w swojej misji informowania o ochronie klimatu.

Dziś ta misja staje się coraz ważniejsza. Wysoka polaryzacja społeczeństwa wyciąga na wierzch negatywne emocje i opinie na temat ochrony klimatu, którym w coraz większym stopniu trzeba się przeciwstawiać. Jest to trudne, bo osoby głoszące negatywne opinie niejednokrotnie nie chcą słuchać racjonalnych argumentów, które chcemy im przekazać. 

Z drugiej strony organizacji pozarządowych działających w zakresie ochrony klimatu jest wiele. W odbiorze społecznym niejednokrotnie ich głosy natworzą niespójną często wykluczającą i nakłądającą się narrację, albo nie zgodny chór. W takim systemie wygrywają najczęściej jedynie Ci, co są najgłośniejsi i najsilniejsi. Niejednokrotnie silniejszymi niestety nie są organizacje pozarządowe, ale głosy obficie finansowanych lobby lub partii politycznych, które ich głosy wzmacniają.

Dlatego portal ChrońmyKlimat.pl jeszcze szerzej otwiera swoje łamy dla Was. Zapraszamy do współtworzenia portalu, zarówno w zakresie treści, jak i dosłownie. Jesteśmy gotowi na współpracę dotyczącą umieszczania na portalu własnych treści. Jesteśmy gotowi na wspieranie Waszych starań w dotarciu do interesujących Was grup docelowych. Porozmawiajmy o tym wspólnie 13 września 2023 roku o 15:00, ale zgłoście się do nas już przed tą datą na adres: k.wieladek@ine-isd.org.pl lub w.szymalski@ine-isd.org.pl

Czas na wspólny głos, zjednoczony na jednym portalu informującym o polityce klimatycznej i działaniach ekologicznych organizacji pozarządowych. Głos, który będzie silny i uporządkowany, dzięki czemu dotrze nie do niewielkich grup odbiorców każdej organizacji z osobna, ale do szerokiej grupy społeczeństwa zainteresowanego ochroną środowiska i nie tylko.

Co konkretnie chcemy zrealizować wspólnie z Wami w najbliższym czasie:

  1. Zbudować bazę polityków i polityczek, której będziemy osobno przesyłać wybrane materiały przesłane przez Was na portal chronmyklimat.pl.
  2. Dotrzeć poprzez współpracę z innymi mediami do szerokich grup społecznych zainteresowanych naszymi wspólnymi materiałami prasowymi.
  3. Zwiększyć ilość wykorzystywanych kanałów społecznościowych oraz zakres i formy ich wykorzystania.


Działajmy razem już od dzisiaj.