Poszukujemy ekspertów do współpracy przy realizacji materiałów do szkoleń e-learningowych.

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje do współpracy specjalistów z zakresu realizacji inwestycji w OZE w tym planowania przestrzennego, uwarunkowań prawnych i administracyjnych, konsultacji społecznych przy realizacji inwestycji.

Zadaniem wybranych do współpracy osób będzie opracowanie materiałów merytorycznych w postaci e-lekcji do szkoleń e-learningowych w ramach 4 modułów tematycznych na poniższe ogólnie formułowane tematy:

1. Decyzje administracyjne i uwarunkowania prawne lokalizacji OZE w Polsce:

a. Warunki zabudowy/decyzja lokalizacyjna;

b. Pozwolenie na budowę instalacji OZE;

c. Decyzja środowiskowa i procedury z nią związane (ocena oddziaływania na środowisko);

d. Decyzja o możliwości przyłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej;

2. Planowanie przestrzenne na rzecz OZE w Polsce:

a. OZE w planie ogólnym;

b. OZE w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego;

c. obszary przyspieszonego rozwoju OZE;

d. OZE realizowane poza procedurami planowania przestrzennego (instalacje przydomowe i inne).

3. Nowe elementy systemu energetycznego:

a. podstawowe instalacje OZE;

b. magazyny energii;

c. wirtualne elektrownie;

d. punkty odbioru energii, w tym ładowarki pojazdów elektrycznych itp.

4. Nowe formy organizacyjne i role uczestników rynku energetycznego:

a. spółdzielnie energetyczne;

b. przedsiębiorstwa komunalne;

c. przedsiębiorstwa dystrybucyjne;

d. producenci energii, w tym prosumenci.

Wybrane do współpracy osoby będą autorami poszczególnych e-lekcji. Jeden moduł tematyczny to 4 e-lekcje. Każda e-lekcja to materiał pisany, ilustracyjny lub video sporządzony lub zaproponowany przez jego autora, do którego Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju musi móc pozyskać prawo do rozpowszechniania. Każda e-lekcja składa się z kilkudziesięciu (30-40) plansz z tekstem, ilustracjami lub materiałem video, z którymi uczestnik e-szkolenia ma zapoznać się w czasie ok. 30-40 minut. Materiały te będą umieszczane przez zespół techniczny na platformie e-szkoleń opartej na silniku Moodle. Częścią lekcji jest test końcowy, który ma za zadanie sprawdzenie wiedzy uczestnika.  Częścią lekcji są odnośniki do materiałów źródłowych, z którymi uczestnik kursu będzie mógł zapoznać się poza platformą e-learningową i poza kursem, aby pogłębić swoją wiedzę.

Fundacja zamierza wybrać do współpracy kilka osób, z którymi zawrze umowę na wykonanie poszczególnych e-lekcji do dnia 31 stycznia 2025 (na ten dzień jest planowane uruchomienie e-szkoleń). Przy realizacji zadania wybrane osoby będą ściśle współpracowały z Fundacją Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Fundację Stocznia oraz UNEP/GRID Warszawa, a także będą mogły wykorzystać materiały dostarczone przez zleceniodawcę. W trakcie realizacji zadania przewiduje się realizację co najmniej 2 spotkań online na potrzeby koordynacji grupy wszystkich autorów. Współpraca z autorami może się odbywać w formie całkowicie zdalnej. 

Jak się zgłosić?

Zgłaszające się osoby prosimy o przesyłanie następujących informacji:

– CV, co najmniej z adresem e-mail i telefonem, przedstawiające dorobek osoby związany z tematyką wybranego modułu tematycznego oraz przykładowymi pracami w związku z danym tematem (mile widziane linki do publikacji w internecie);

– Oferty cenowej na wykonanie jednej e-lekcji w ramach wybranego modułu, wskazaniem formy współpracy, którą może być umowa o dzieło lub umowa cywilna pomiędzy Fundacją a inną organizacją/firmą. Jedna osoba może przedstawić ofertę na kilka e-lekcji. 

Zastrzegamy, że Fundacja zgłosi się tylko do wybranych osób. 

Oferty prosimy nadsyłać do dnia 8 listopada 2024 na adres: ine[at]ine-isd.org.pl – w tytule maila prosimy o wpisanie tekstu „Przestrzeń dla OZE”. Korespondencję z pytaniami dotyczącymi oferty prosimy kierować także na wskazany adres.

Finansowanie

Wybór osób do współpracy oraz przygotowanie publikacji realizowane jest w ramach projektu: “Mamy przestrzeń dla OZE” – przeprowadzenie działań szkoleniowo-doradczych oraz analitycznych w obszarze budowania zdolności administracyjnych w zakresie zielonej i energetycznej transformacji na rzecz administracji lokalnej” finansowanego ze środków Inwestycji G1.1.4 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO): wsparcie dla instytucji wdrażających reformy i reformy i inwestycje w ramach REPowerEU.