Punkt Krytyczny. Energia OdNowa.

Pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Reżyserem filmu jest dokumentalista Łukasz Bluszcz, a producentem Fundacja WWF Polska. Twórcy w jasny sposób pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym staje nasza cywilizacja. Dowiadujemy się co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki.

Czy realna jest przyszłość oparta na węglu i ropie, czy można poradzić sobie ze smogiem i co musi się wydarzyć, żeby nie doszło do tragedii na miarę zagłady dinozaurów? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań szuka aktor Marcin Dorociński.

Cały świat, a więc także Polska stoją przed widmem powodzi, suszy, braku wody pitnej i jedzenia. Ciepłe kaloryfery w chłodne dni, lody w lecie, światło, czy woda w kranie, o paliwie do samochodu nie wspominając, to nie wszystko z czego nie chcemy zrezygnować, ale będziemy zmuszeni wytwarzać energię w inny sposób. Dlatego uwaga zwrócona jest również na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów z jakimi borykają się w naszym kraju ich zwolennicy.

Film ostrzega, ale przede wszystkim proponuje rozwiązania mogące pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Te zmiany już zachodzą, są widoczne także w Polsce. Właśnie znaleźliśmy się w Punkcie Krytycznym.

Trailer

Już możesz obejrzeć trailer filmu.

Premiera

Premiera filmu odbędzie się 14 maja 2017 o godzinie 15:00 w ramach festiwalu Docs Against Gravity w warszawskiej KINOTECE. Zarezerwuj miejsce!

Roadshow

Bilety na specjalne pokazy filmu „Punkt krytyczny – Energia odNowa”, zakończone debatą z udziałem ekspertów (także Fundacji InE) są dostępne po kliknięciu na poszczególne miasta.

Kraków, Multikino, ul. Dobrego Pasterza, 22 maja

Katowice, Multikino, Galeria Katowicka, 23 maja

Wrocław, Multikino, Arkady Wrocławskie, 24  maja

Poznań, Multikino, Stary Browar, 25 maja

Łódź, Multikino, ul. Piłsudskiego, 26 maja

Szczecin, Multikino, al. Wyzwolenia, 29 maja

Gdańsk, Multikino, al. Zwycięstwa, 30 maja

Bydgoszcz, Multikino, ul. Focha, 31 maja