W dniu 21 grudnia 2023 roku dr Wojciech Szymalski rozmawiał z prof. Zbigniewem Karaczunem na temat przyszłej polityki ochrony środowiska w Polsce.

Na portalu chronmyklimat.pl oraz kanale Fabeook chronmyklimat transmitowaliśmy na żywo rozmowę Wojciecha Szymalskiego ze Zbigniewem Karaczunem. W rozmowie poruszono wątki „afery wiatrakowej”, Manifestu 100 dni dla polskiej przyrody i klimatu, prawa klimatycznego w Polsce, planowania transformacji energetycznej, najważniejszych priorytetów w ochronie środowiska dla nowego rządu, perspektyw na wydatkowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy i ich znaczenia dla ochrony środowiska w Polsce. Całą rozmowę można wciąż oglądać z odtworzenia na kanale facebook chronmyklimat [LINK]. Zapraszamy!

 

Finansują nas

Wydarzenie jest współfinansowane z instrumentu finansowego LIFE komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu LIFE_Togetherfor1.5 oraz z Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI) niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Działań na rzecz Klimatu (BMWK) w ramach projektu TOWARDS CLIMATE-NEUTRAL EU: EFFICIENT ALLOCATION OF EU FUNDS. Opinie wyrażone w materiale promocyjnym i podczas wydarzenia nie stanowią oficjalnego stanowiska współfinansujących.