Polska bez węgla to wizja przyszłości oczekiwana przez środowiska ekologiczne i nie tylko. Sprawiedliwa Transformacja Regionów Węglowych to szansa na stopniowe ograniczanie zużycia paliw kopalnych. Aby poznać temat bliżej, zapraszamy na debatę „Transformacja w oczach pokoleń”. Jak będzie wyglądała przyszłość bez węgla? Jak osiągnąć cele stojące przed transformacją? – na to i wiele innych pytań odpowiemy wspólnie już 7 lutego 2023 o godzinie 13:00.

Zapraszamy na debatę internetową

Transformacja węglowa to temat, który wywołuje wiele emocji. Z tego powodu i my chętnie poruszymy ten problem wraz z zaproszonymi ekspertami. Na spotkanie online zapraszamy więc każdego, kogo interesuje nasza zielona przyszłość. 

Debata odbędzie się 7 lutego o godzinie 13:00 na stronie internetowej www.chronmyklimat.pl, a także na profilu FB Chrońmy Klimat oraz Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Zapraszamy do uczestnictwa i aktywnego udziału w relacji wydarzenia na żywo. Zachęcamy do zapisania się na wydarzenie, aby niczego nie przegapić.

Uczestnikami debaty będą: 

  • Zbigniew Bajcar – Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej w Koninie
  • Piotr Czerniejewski – założyciel Konińskiego Stowarzyszenia Młodzi Lokalsi
  • Marta Zwolińska – członkini Ruchu Rodzice dla Klimatu, edukatorka klimatyczna, autorka podcastu Po co to eko

Spotkanie organizowane jest przez Instytut na Rzecz Ekorozwoju, a poprowadzi je Wojciech Szymalski z Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. Zapraszamy!

Debata odbędzie się w ramach projektu SPARK. Wydarzenie dofinansowane przez Unię Europejską. Partnerem projektu jest CAN-Europe.