Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje wykonawcy na przygotowanie i wdrożenie aplikacji informatycznej – narzędzia badawczego mającego na celu monitoring lokalnej transformacji energetycznej – w ramach realizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju projektu „Przeprowadzenie działań edukacyjnych, badawczo-rozwojowych oraz działań szkoleniowo-doradczych w obszarze zielonej i energetycznej transformacji”, sfinansowany przez Unię Europejską w ramach REPowerEU G.1.1.4 KRAJOWEGO PLANU ODBUDOWY I ZWIĘKSZANIA ODPORNOŚCI: wsparcie dla instytucji wdrażających reformy i inwestycje – umowa nr G9G-36

Przedmiotem zamówienia jest aplikacja informatyczna do monitoringu lokalnej transformacji energetycznej. Monitoring lokalnej transformacji energetycznej będzie opierać się na narzędziu badawczym gromadzącym dane z poziomu lokalnego, dotyczącym wdrażania kluczowych dokumentów planistycznych, takich jak programy ochrony środowiska, plany gospodarki niskoemisyjnej czy plany ogólne oraz prowadzonych procesów wdrożeniowych (inwestycji). Narzędzie to będzie zawierało system ankietowy z algorytmem, który przetworzy zebrane dane w tabele, wykresy i kartogramy, udostępniane na publicznej platformie. Umożliwi to organizacjom pozarządowym kontrolę obywatelską nad realizacją transformacji energetycznej na poziomie gmin i powiatów, a informacja o jego działaniu zostanie przekazana podczas szkoleń i kampanii.

Miejsce i termin składania ofert:

Oferty prosimy przesyłać drogą mailową na adres: oferty-kpo-edu@ine-isd.org.pl z tytułem „Oferta aplikacja 2025”.

Termin nadsyłania ofert upływa 5.03.2025, godzina 15:00

Oferty złożone po upływie wyznaczonego terminu nie będą rozpatrywane.

Liczymy na zainteresowanie i oczekujemy na Państwa propozycje. Szczegóły zapytania ofertowego znajdują się w załączonych dokumentach.

Załączniki do pobrania:

ZAPYTANIE OFERTOWE 1A/KPO/2025 

Załącznik nr1

Załącznik nr2

Odpowiedzi na pytania:

Czy dostępny jest katalog stron do przeszukiwania? Jeśli nie, po czyjej stronie jest wykonanie takiego katalogu?

Nie mamy obecnie takiego katalogu, ale zakładamy, że będą to strony internetowe wszystkich gmin w Polsce. Zamawiający nie zakładał, że przygotowanie takiego katalogu może być potrzebne.

Czy dokumenty te mają jakiś ustalony wzór, rozszerzenie? Czy to zwykle są załączniki (pliki wgrywane i udostępnione do pobrania przez stronę) czy możliwe jest, że dokumenty będą umieszczone bezpośrednio w treści strony (jako tekst)?

Prawdopodobnie większość dokumentów będzie dostępna w formie plików PDF na stronach www gmin. Jednak należy spodziewać się wyjątków. Raczej dokumenty te nie są umieszczanie bezpośrednio w treści strony internetowej.

Czy wskazane portale posiadają interfejs API umożliwiające przekazanie danych? Jeśli nie, czy dostępna jest dokumentacja tych serwisów?

Na etapie zapytania ofertowego nie przewidujemy takiego udostępnienia dokumentacji. www.pine.org.pl jest stroną utworzoną na szablonie WordPress. www.chronmyklimat.pl jest systemem CMS.