Produkuje się, konsumuje i wyrzuca więcej odzieży niż kiedykolwiek wcześniej, wywierając ogromną presję na naszą planetę i 60-milionową siłę roboczą na świecie. Nowa kampania rozpoczęta dzisiaj przez Europejskie Biuro Ochrony Środowiska (EEB) i 24 grupy społeczeństwa obywatelskiego z całej UE, której częścią jest Instytut na rzecz Ekorozwoju, wzywa przywódców UE do podjęcia pilnych działań w celu ograniczenia sektora.

W 2020r. organizacje odpowiedzialne za kampanię „Wardrobe change” przeprowadzą szereg działań informacyjnych i rzeczniczych. Pierwsza informacja prasowa kampanii ukazała sie już na chronmyklimat.pl

W ramach kampanii „Wardrobe change” Instytut na rzecz Ekorozwoju przygotował szereg aktywności. Na portalu Chrońmy Klimat dwa razy w miesiącu pojawią się wywiady z wpływowymi osobami z polskiej branży modowej. Pierwszy wywiad już za tydzień. Odbędą się również warsztaty z recyklingu mody – najbliższe 15 lutego 2020 w Koneserze w Warszawie. A także przewidziana jest debata on-line o polskim rynku mody, na którą serdecznie zapraszamy w kwietniu 2020.

Obejrzyj film na temat podstawowych postulatów kampanii:

Film o kampanii #WardrobeChange #MakeEuropeSustainableforAll #SDGS4All